Ovoce, které nahradí maso.

Mladý plod jackfruitu má velice jemnou chuť a strukturu připomínající maso. Skvěle se proto hodí jako náhrada kuřecího masa nebo ho můžeš připravit na způsob trhaného masa. Je tak skvělou volbou pro vegetariány a vegany. 

Jackfruit je vhodný i do zdravého jídelníčku. Má vysoký obsah vlákniny a nízký obsah kalorií, tuků a cukrů. Náš produkt se navíc řídí myšlenkou udržitelného pěstování a ekologického zemědělství. Proto ho dodáváme v BIO kvalitě.

Co to jackfruit vlastně je?

Představ si strom s poetickým názvem chlebovník různolistý. A ten si představ v Indii. A teď si představ budovu vysokou 30 metrů.

Tak takhle nějak vysoký ten náš strom může být.

A teď si představ takové větší avokádo nebo mango – 40 kg na váze a 90 cm do výšky se zářivě zelenou šupinatou slupkou.

Tak to je jackfruit. Mimochodem, sice slyšíš v názvu „fruit“, ale v Asii se jackfruit používá i jako zelenina do mnoha jídel.

Od guláše po tacos aneb jak se to vaří?

Je to jednoduché, na většinu úprav jackfruitu ti bude stačit pánvička, trocha oleje a koření.

Vykouzlit z něj pak můžeš třeba burger, tacos, kari, guláš, frikasé nebo wrap. Dá se použít do polévek nebo salátů. Jackruit můžeš použít zkrátka všude tam, kam bys dal trhané nebo kuřecí maso.

Jackfruitové chipsy = osudové křupnutí

Pokud se jackfruit nechá dozrát, jeho dužina se zbarví do žluta a získá nezaměnitelnou sladkou chuť s nádechem manga a banánu.

Takovéto plody se pak opékají metodou vakuového pražení čímž dojde k zachování chuti a získání křupnutí, při které si budete muset zacpat uši!

Tuto variantu u nás již brzy také najdete, zatím však pouze ve velkém balení.

O nás

Martin Vítek

Jackfruit jsem poprvé ochutnal díky mé přítelkyni. Čirou náhodou jsme narazili na balíček při našich cestách, vyzkoušeli jsme jackfruit chipsy a okamžitě se do nich zamilovali.

Obsah prvního balíčku zmizel v řádu nanosekund.

Naprosto mě jackfruit nadchl, a proto jsem o něm řekl svému kamarádovi z dětství Martinovi a společně vám toto zázračné ovoce přinášíme do vašich domovů.

Martin Janča

Poté co mi řekl Martin o jackfruitu, myslel jsem si, že je to až moc velká pohádka na to, aby to byla pravda. Ovoce, o kterém jsem ještě neslyšel, aby bylo tak dobře?

To přece není možné.

A tak jsem během svého pobytu v Rakousku prohledal bio obchody a jackfruit našel. Naprosto předčilo mé očekávání.
Jsem rád, že můžu být součástí Jackies.

Věříme, že se nám podaří zpestřit nabídku pro vegany a vegetariány a zároveň umožníme více lidem poznat bezmasé a udržitelnější jídlo, aniž bychom je ochudili o jejich oblíbené chutě.

Jackies snacks s.r.o., č.p. 257, 687 56 Prakšice, IČ: 11822635 info@jackies.cz, +420 776 048 045