Chtěli byste ochutnat jackfruit od mistrů kuchařů? Pozvat své blízké na tu nejlepší večeři, aby věděli, jakou plechovku si příště koupit domů? Inspirovat se chutí? Nebo se prostě najíst venku tak, jak to máte nejraději? S jackfruitem od Jackies už se vaří v nejednom českém městě a síť se stále rozrůstá. Prozkoumejte s námi jednotlivá místa blíže.

Všechny cesty vedou do Zlína

Stejně jako kořeny majitelů a zakladatelů naší firmy sahají do Zlína, našli byste tu i první restauraci, se kterou jsme začali spolupracovat – Malenovické Mbistro. Pro všechny, kteří se sem nedostanou připravil místní kuchařský mág David několik receptů na našem Youtube kanále. Vyzkoušet tak můžete třeba jeho epický vege wrap.

Los Jackietos

Největší základnu jackfruitové nabídky tvoří síť mexických restaurací Los Capolitos. Jedná se o rodinný podnik bratrů Kapolkových, založený na autentickém a chutném jídle, stejně jako mladém a energetickém kolektivu. A nově také jackfruitu! 

Los Capolitos jsou známí svým přístupem ke kvalitním ingrediencím a zároveň si uvědomují, že trendy ve stravování se přiklánějí k většímu důrazu na rostlinnou složku. Chtěli tak rostoucí komunitě veganů a vegetariánů v České republice, a samozřejmě také všem ostatním, kteří si občas přejí zkusit něco nového, nabídnout jedinečný zážitek z mexické gastronomie, aniž by je ochudili o pocit marinovaného masa. Rozhodli se ho tedy nahradit jeho rostlinnou alternativou – jackfruitem. 

Do svého menu ho zařadili už v listopadu 2021 a od té doby zaznamenali nárůst nové zákaznické klientely, především z řad veganů a vegetariánů, kteří si nabídku pochvalují. Pokud se chcete k těmto fanouškům fast food Jacka připojit, můžete si vybrat hned z devíti jejich restaurací. Los Capolitos naleznete třikrát v Ostravě, ve Frýdku-Místku, Opavě, Kladnu, Olomouci, Brně, Hradci Králové, Liberci a Bratislavě.

Jan Kapolka Los Capolitos Jackfruit

3x Plzeň

Jackfruit si oblíbili také v Plzni. Pokud jste místní, nebo budete mít příležitost tohle krásné západočeské město navštívit, zastavte se třeba do historického, nejen pivního, sklepa – Pivstro či Bistra Anděl, kde vám z jackfruitu rádi připraví tu nejlepší pochoutku. Los Capolitos ve městě sice nenajdete, ale jackfruit na mexický způsob ano.

A to ve zdejší vyhlášené restauraci La Chica. V její stálé nabídce se usadilo vegetariánské trhané „maso“ z jackfruitu, které mistrovsky dochutí nejednu quesadillu, tortillu či tacos, nebo Sopa de lima con yaka – vydatná mexická polévka vonící po limetkách, ve které jackfruit nahrazuje kuřecí maso.

Ať už si vyberete jakýkoli z místních pokrmů, zaručeně se vám dostane kvalitního gurmánského zážitku.

Pražská krabičková dieta

Pokud jste spíše příznivci domácího stravování, doporučujeme vám vyzkoušet krabičkovou dietu.

Že jste o ní ještě neslyšeli? Zaručí vám denní vyvážený poměr všech nutričních hodnot a adekvátně nastavený příjem kalorií po celý den. Ušetříte s ní spoustu času, který byste věnovali přípravě jídla, jelikož vám kurýr krabičky přiveze přímo k vám domů.

Bydlíte-li v Praze, postará se o vaše zdravé stravování Fit kitchen. Ve vegetariánské verzi jejich krabičkového menu najdete pravidelně i náš jackfruit. Tak hurá do toho! 

Kam dál?

Chybí Vám jackfruit ve Vašem městě? Rádi byste ho ho ochutnali v oblíbené restauraci? Nebo sami takový podnik vlastníte? Neváhejte nás kontaktovat s nápady či zájmem o spolupráci, moc rádi tuhle velkou dobrotu rozšíříme dál do světa.

Dobrou chuť!